Головна » 2019 » Січень » 10 » Починаємо навчання після канікул. Корисні поради
17:20
Починаємо навчання після канікул. Корисні поради

Мобілізуючи на навчання! Після канікул ....

 

Нашим дітям доводиться нелегко, сідати за шкільну парту після відпочинку. Багато батьків думають, що дитина в перший же навчальний день сам по собі налаштуватися на навчання, сконцентрується і стане уважним. "Треба, значить треба!" - Говорять дорослі. Вони думають, що коштує, як у казці, вимовити заклинання: "Горщик! Вари!", І думки налаштуються на шкільні будні, підготовку уроків, написання контрольних. Але ... не варить "горщик"!

Точніше, варить не так швидко, як нам би цього хотілося. Дитині необхідно час, щоб адаптуватися до школи після канікул. Звичайно, найскладніше дітям доводиться після самих довгих, літніх канікул. Під час канікул різко змінюється розпорядок усього дня: і сну, і харчування, і прогулянок. Діти, як правило, "відсипаються" до 9-10 години ранку, потім снідають, багато проводять часу на свіжому повітрі (ми, принаймні, на це сподіваємося), а спати лягають пізно, бажаючи подивитися усі цікаві фільми, яких багато у святкові дні. Якщо в такому режимі дитина продовжує існувати до останнього дня канікул, то, звичайно, перехід до навчання дається йому дуже нелегко. Відвикли вставати о 7.00, перші шкільні дні він майже спить на уроках. Яка вже тут концентрація уваги і хороші оцінки?

Як провести канікули з користю

Щоб полегшити своїй дитині перехід від канікулярного часу до шкільних буднів, потрібно дотримуватися режиму дня і під час канікул. Звичайно, ідеально, якщо б колишній розпорядок дня зберігся (підйом о 7.00, нічний сон з 21.30). Але це навряд чи здійсненне рекомендація. Постарайтеся хоча б в останні 3-4 дні канікул наблизити режим дня до шкільного. Можливо, для цього доведеться наполягти на тому, що фільм, який закінчується о 23.30, дитина дивитися не буде. Пообіцяйте, що він зможе подивитися його завтра, при денному повторі. Витерпить всі ці "Ну, мама, будь ласка!" І "Я на тебе образився". Ви щось знаєте, що так дійсно буде краще. Запропонуйте цікаву заміну фільму: наприклад, перед сном пограйте в таку гру.

"Мені подобається, що ти ..."

Ця гра - майже чарівна. Вона може допомогти досягти нового рівня взаєморозуміння між вами. У ході гри і дитина і батьки відчувають дуже теплі почуття. Треба взяти будь-яку м'яку іграшку і передавати її один одному зі словами: "Мені подобається, що ти ..." За один раз можна закінчувати фразу тільки однією думкою, наприклад: "Мені подобається, що ти добре малюєш". Мама може почути від дитини, що йому подобається, що мама "добра, дає цукерки, купує іграшки і т.д." А дитині можна сказати, що вам подобається, що він "хороший помічник, ніколи не ображає молодших, любить читати і т.д." Чим більше буде таких висловлювань, тим краще. Зрозуміло, що в цій грі виграють двоє. На наступний день ви можете зіграти в "Я хочу, щоб ти ...". Вчора ви підготували грунт, здорово похваливши один одного, і тепер можете побажати, що б ви обидва хотіли. Думаю, що ваша дитина анітрохи не пошкодує про пропущений фільмі і ще довго буде згадувати, як ви грали.

Перерва на уроки

На канікули, як правило, задають уроки. І завдання батьків - простежити, щоб всі завдання виконувалися не в останній вечір перед першим навчальним днем. Якщо дитина бажає зробити всі уроки на початку канікул, щоб потім "спокійно відпочивати", то нехай так і буде. Але якщо він відтягує момент, коли потрібно буде сісти за стіл, то вам доведеться нагадати йому про завдання. Не лінуйтеся, подивіться щоденник і разом визначте, що має бути зроблено. Потім домовтеся, в який час він буде виконувати завдання. Якщо дитина зрозуміє, що в день йому не буде потрібно більше 20 хвилин, то навряд чи буде сильно чинити опір. Більш того, рівномірний розподіл навантаження дозволяє підтримувати навчальну активність і істотно полегшує перехід до шкільного життя.


Кращий помічник при багатьох проблемах - це свіже повітря. Буде ідеально, якщо ви зробите ці прогулянки сімейними. Дитина, що проводив багато часу на вулиці під час канікул, адаптується до школи набагато швидше, ніж той, хто весь цей час просидів біля комп'ютера і телевізора.

Останній вечір канікул

Від того, як ви ; проведете останній вечір канікул, буде залежати, наскільки просто буде звикнути дитині до школи в наступній чверті.

Зробіть цей вечір спокійним

Поменше докорів і лайки: "Все канікули відпочивав, а про завдання забув! "," Навіть портфель сам не можеш зібрати! "

Допоможіть дитині зібрати портфель

Це не означає, що ви повинні зробити це за нього. Наполягайте, щоб він відкрив щоденник і складав зошити і підручники, дивлячись, які предмети будуть завтра. Сподіваючись на "хорошу" пам'ять, ваше чадо може в школі не дорахуватися пари підручників. Тому немає нічого поганого в тому, щоб перевірити, чи на місці все, що потрібно.

Допоможіть підготувати одяг, яку завтра потрібно буде надіти

Продумайте все до дрібниць, повісьте в шафу або на стілець, щоб у перший ранок нової чверті не потрібно було нервово шукати колготки, спідниці й піджаки по всій квартирі.

Постарайтеся, щоб він захотів піти в школу завтра

Може бути, ви були на захоплюючій екскурсії або цікавій виставі? Як здорово буде, якщо дитина завтра розповість про це друзям! Донька отримала в подарунок красиву кофтинку, про яку мріяла? Якщо в школі немає форми, нехай одягне завтра новий наряд! Загалом, налаштуйте дитину так, щоб він подумав: "А непогано, що завтра в школу!"

Перші тижні шкільного життя. Створіть в будинку спокійну і доброзичливу атмосферу.

Цілком ймовірно, що оцінки в початку чверті вас не порадують. Але лінь і небажання вчитися тут ні при чому. Просто весь організм ще не налаштувався на навчальний лад. Замість того щоб читати нотації, висловіть впевненість у тому, що скоро результати стануть краще, адже у вашої дитини такий хороший потенціал!

Не плануйте інших змін в житті

Можливо, ви знайшли нову студію, щоб зайняти дитину у вільний час, і він горить бажанням туди ходити. Але хай він почне її відвідувати після закінчення перших 2-3 тижнів чверті. Якими б позитивними не були зміни, вони вимагають витрати психічної енергії на звикання до них, а вашому учневі і так зараз нелегко.

Продовжуйте бувати на свіжому повітрі

По можливості, зберігайте прогулянки в будні дні після школи або ввечері, коли ви приходите додому з роботи. Повечеряли - і можна 30-40 хвилин погуляти у дворі.

Зверніть увагу на харчування

Не забувайте щодня давати дитині фрукти і овочі.

Не забувайте про ласку

Психологи кажуть: якщо дитину не гладити щодня по голові, то у нього "засихає мозок". Звичайно, це образний вислів. Але воно недалеко від істини. У ласці потребують не тільки малюки, а й школярі середніх класів, і навіть підлітки. Доведено, що діти, яких батьки часто гладять по голові, обнімають, цілують, більш оптимістичні, кмітливі, відкриті у спілкуванні. Приголубте свою дитину, перед сном посидьте з нею поруч кілька хвилин, почитайте книжку, скажіть пару добрих слів, побажайте на добраніч, і важкий завтрашній шкільний день буде набагато легше! І остання порада для всіх тих, кому важко вставати вранці: виконайте вправу "Зірка". Ще лежачи в ліжку стисніть руки в кулаки, а потім з силою випрямити розчепірені пальці. Зробіть кілька разів поспіль у комфортному для вас темпі. Ви дуже швидко відчуєте приплив енергії. Ось тепер ви вже точно готові відкрити очі і почати робочий або навчальний день!

Переглядів: 178 | Додав: valya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar